Po neuvěřitelném zahájení školního roku plném nových skvělých lidí, workshopu 3D tisku, návštěvy jednoho z našich nejstarších členů, či rychloprojektu generování Morseovky Arduinem přichází tvrdý střet s realitou.

Protože se epidemiologická situace opět stává nepříznivou, naši středoškolští členové jsou na distanční výuce a byla by jen otázka času, než by na Pátek přišel někdo pozitivní, nezbývá našim svědomím, než s velkým zármutkem přerušit naše milovaná setkání ve fyzickém světě až do odvolání. Tedy už ani prezenčně nebude. Doufáme, že budeme moct toto drastické opatření co nejdříve odvolat, ale prozatím jej prosím přijměte s pochopením. Distanční program samozřejmě bude, ale bude přístupný nejen lidem, kteří se viru nebojí, ale i těm, kteří jsou opatrnější, třeba protože žijí v jednom domě s prarodiči.

Teď přeci jen něco z pozitivnějšího soudku. Chtěli bychom ještě jednou vyzvednout Páteční Streamované Přednášky z a ještě jednou poděkovat všem přednášejícím, kteří se na nich podíleli. Určitě v nich budeme pokračovat; máme ještě nějaká témata v zásobě z minula a další se vymýšlejí včetně různých odvážnějších konceptů jako distanční HW bastlení a mnoho dalšího. A doufáme, že my všichni (tedy i vy) vymyslíme další skvělé varianty distančních aktivit, ať už vzdělávacích, seznamovacích, nebo prostě jen zábavných a hracích, protože o tom všem Pátek je a všechny nápady rádi podpoříme.

Co si tedy odnést závěrem? Pátek nekončí, ba naopak je v plné síle a vy můžete být při tom. Též není zrušen, jen bude distančně; podrobnosti zveřejníme obratem.

Pátku zdar!